Uverejnené Vložiť komentár

16 farebná RGB led žiarovka – využitie

Tak ako som sľúbila v článku o disco žiarovke, že napíšem aj o 16 farebných led žiarovkách, tak to aj splním. Pri tejto žiarovke sa mi hneď zapáčilo to, že má ovládač a môžem si sama vyberať farby aké chcem, voliť si nastavenie jasu,  alebo nechať žiarovku aby mi sama prepínala farby.

 Najprv som si to len tak zo srandy dala do nočnej lampičky pri posteľ. Inštalácia s klasickým závitom E27  bola opäť veľmi ľahká a tak som neváhala a skúsila túto 16 farebnú RGB led žiarovku. Na ovládači sa mi páči, že sa jednoducho ovláda. Má tam 16 farebných tlačítok, čo znamená,  že stačí stisnúť hociktoré tlačitko na ovládači a podľa toho svieti led žiarovka. Nie je treba nikam chodiť, stačí ovládač namieriť na žiarovku a vybrať farbu alebo efekt. Ja ako veľká kutilka som sa hneď pustila do prepínania farieb, čo sa mi strašne páčilo.

Na ďalší deň sme mali návšteve moje krsniatko. Má len takmer 3 roky ale také je zvedavé, všetko ho zaujíma a nebodaj keď mu niekto niečo zakazuje, tak je zlý. Ja ako hlavná organizátorka som rozmýšľala čím ho zaujmem, pretože všetko mu podávalo ruky.

RGB led 16 farieb e14

Hlavne keď bral ockove dokumenty. Síce sme sa nasmiali, ale báli sme sa aby to neroztrhal. Tak ma napadol geniálny plán. Priniesť 16 farebnú led žiarovku do obývačky. No namôjdušu ozaj to bol parádny plán.  Namontovala som to do lustra a hneď ako uvidel farebné svetlo na žiarovke a ako si to s niečím prepínam, musel to aj on.  Luster bol vysoko, tak som sa nebála, že by sa za ním naťahoval a prepínaním na ovládači nemal čo pokaziť. Veď na to ovládač je. Do toho som mu pustila detské piesne a tak sme sa zabavili, že ho prešla aj chuť odporovať. Čas nám tak rýchlo prešiel, že sme sa ani nenazdali a museli ísť domov. Samozrejme na pamiatku som mu podarovala žiarovku s ovládačom s prísľubom, že keď nebude poslúchať, tak mi ju jeho maminka vráti. Takže opäť zábava sa podarila!

Zaujalo ma, prečo sa táto žiarovka volá RGB žiarovka. Je to preto, lebo dióda mixuje odtiene farieb červenej (Red) zelenej (Green) a modrej (Blue) . Z týchto základných farieb žiarovka namixuje ostatné farby napríklad  fialovú.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *