led čiapočky svietiace

Led ventilky – ktoré vybrať ?

Sú rôzne typy led ventiliek, napríklad led ventilky color, led ventilky letter, tower, zelené led ventilky SPS a iné. Osobne mám na bicyklíku modré led ventilky SPS Vydržali mi už pol roka, ešte stále blikajú. Trik je v  ” elektronike”.

 
led ventil modryČo sa týka SPS, teda v preklade snímač pohybu a svetla, ktoré niektoré led ventilky obsahujú, myslím si, že sú dobré už len z toho dôvodu, pretože sa nezapnú za denného svetla, ale iba v tme a pri pohybe kolesa. Po točení o pár sekúnd vypnú a to je dobré, čo sa týka šetrenia batérií. Tento druh led ventiliek SPS nemá efekt stáleho svietenia, ale rýchleho blikania, čo je taktiež cool a zároveň vás udrží lepšie viditeľných na cestách.

 

-takto vyzerajú modré, červené aj zelené SPS led ventilky

 

 

 

modré led ventilky eshopNo a ďalší typ sú tie led ventilky, ktoré obsahujú snímač pohybu. To znamená, že sa zapnú automaticky pri pohybe kolesa aj cez deň a ak sa koleso dotočí, led ventilka sa automaticky vypne. Tento druh led ventilky nebliká ako led ventilky SPS ( snímač pohybu a svetla ) ale má stále svietenie a v momente, ako sa koleso prestane točiť, led ventilka ihneď vypne.

Takéto led ventilky majú predĺženie zo skleneného vlákna po ktorom sa šíri farba z diódy, efekt je tak ešte lepší = väčší.

 

 

 

 

 

Ešte je jeden typ a to sú led ventilky, ktoré obsahujú tlačidlo na zapnutie a vypnutie led ventilky, čiže svieti aj cez deň, pokiaľ si ju vy sami nevypnete.

Sú to napríklad led ventilky tower.

Odporúčam nastaviť diódy na preblikávanie, batérie vydržia tak dlhšie.

 

Každá led ventilka či už je to typu SPS alebo tower, či väčšie led  ventilky, ktoré sa ihneď vypnú pri zastavení kolesa obsahuje 3 malé batérie, ktoré po skončení životnosti sa dajú vymeniť za nové.