Uverejnené Vložiť komentár

Led násada na vodovodnú batériu – využitie

led nasada na voduLed násada na vodovodnú batériu je skvelým doplnkom do kuchyne, kúpeľne, či iných miestností, kde môžeš pustiť vodovodný kohútik. Je to taká moderná vychytávka, ktorá mení farbu pomocou turbínky, ktorá pri pustení mení farbu.

Led násada mení postupne až 7 farieb.  Najzákladnejšie farby sú zelená, modrá a červená. Ďalšie farby sú oranžová, fialová, žltkastá a bledomodrá.vodovodná točka

Farba led násady je striebornej farby a má vynikajúcu odolnosť proti korózii.

 

Ak vodu zastavíš, led násada na točku ihneď prestane svietiť, pretože svetlo sa aktivuje tlakom vody a automaticky sa vypne, keď aj voda.

 

Na aký závit sa môže použiť led násada na batériu?

Led násada na batériu sa môže použiť na vodovodný ventil v priemere 24 mm.

Inštalácia je veľmi jednoduchá ako pre mužov, tak i pre ženy. Ale radšej k tomu pozvite mužov:-)

led násada na točku zarucene

Tipy k závitom môžete použiť vodoinštalačnú pásku ale len „na jemno“ aby tesnila a náhodu nevytekala voda bokom. Šrobovať s citom, aby sa nestrhol závit. Väčšinu, kde sa rozhodnem mať vodovodnú násadu, tam už ju ponechám.

 

Pozor na led násady ktoré majú v sebe batérie , dávnejšie keď som ešte nepoznala, tak som sa nechala opáliť, že som kúpila vodovodné násady, ktoré majú v sebe batérie. Ako inštalácia je taká istá aj vyzerajú tak isto ako tie čo majú turbínku, no miesto toho majú kontakt, ktorý zopne voda. Môj domáci majster vraví majú v sebe 3x  AG10  batérie, ktoré síce dlho vydržia, napríklad na týchto modrých led ventilkách mi fungujú do teraz od septembra tie isté batérie. A vodovodnú točku nenáchávam pustenú deň aj nocou. Celá chyba je v riešení, že kontakty, ktoré majú vzopnúť, sú od seba vzdialené tak, aby ich voda vzopla. No lenže ostávajú svietiť aj po vypnutej vode, t.j. keď voda netečie (kvapka vody drží kontakt vzopnutí ) a takto sa v led násade vybijú batérie preto predávam v eshope len s turbínou . Tam tento problém nie je, ak sa pustí voda, turbínka sa roztočí a prúd vody žiari.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *