Svetlá na bicykel – tipy a využitie

Hodnotenie

laserové zadné svetlo zaruceneV dnešnej dobe ak cestujeme na bicykli, snažíme sa byť čím najviac v bezpečí na cestách. Používame prilby pre naše bezpečie, či rôzne reflexné prvky, najmä večer, aby sme boli dobre viditeľný a osvetlený na cestách. Úprimne, nie som príliš zástancom reflexných pásikov, ktoré dostanete kúpiť za pár centov takmer v každom obchode. Skôr preferujem to, že keď bezpečne, tak radšej si namontujem svetlo na bicykel, ktoré je viditeľné aj z diaľky. O rôznych typoch svetiel na bicykel si môžete prečítať aj v nasledujúcom článku.

Náš eshop ponúka pár druhov svetiel na bicykel. Skúsenosť mám s laserovým zadným svetlom na bicykel. Oproti iným druhom, ktoré náš eshop ponúka, obsahuje 2 batérie typu AAA. Myslím si, že cena tohto laserového svetla je dobrá a primeraná. Môžete si do neho dať nabíjateľné alebo nenabíjateľné batérie. Je to len na Vás. No ja preferujem nabíjateľné, ktoré po vybití iba stačí dať nabiť a môžete ich znovu použiť. Takéto svetlo obsahuje laser s piatimi led a laser s 3 led.

laserové zadné svetlo zarucene

Laser je kvalitný, dobre na ceste viditeľný pomocou dvoch čiar, ktoré vytvára a môžete si vybrať, či chcete, aby laser blikal alebo stále svietil. POZOR! Laser je dosť silný na to, že keď sa budete stále do neho pozerať, môže vám poškodiť zrak. Čo sa týka led svietenia na tomto laserovom zadnom svetle, môžete si vybrať, či chcete aby led svietil samostatne alebo spoločne s lasérom. Ak si vyberiete spoločné svietenie, nevýhodou je, že vám to berie troška viac batérie, ale na opačnej strane ste na cestách bezpečne osvetlený. Viac si môžete prečítať o tomto type laserového svetla tu:

Laserové zadné svetlo na bicykel

Kúpiť si ho môžete z nášho eshopu ( balenie však neobsahuje batérie ): 

 

Ďalším typom svetla na bicykel je  Usb nabíjateľné Led svetlo na bicykel svietiaci na zeleno. Hneď prvú výhodu spomeniem to, že už podľa samotného názvu je zrejmé, že toto svetlo sa nabíja prostredníctvom USB nabíjania, ktoré pri dostatočnom nabití vydrží svietiť v rozmedzí od 10 do 15 hodín. Má v sebe zabudovanú li-ion batériu. Inštaluje sa úplne jednoducho – napríklad pod sedlo bicykla. Dá sa však namontovať aj ako signálka dopredu na riadidlá bicykla alebo dozadu na rám bicykla vedúci k zadnému kolesu. Ovládanie tohto USB nabíjateľného svetla je taktiež úplne jednoduché. Obsahuje spínač, pomocou ktorého volíte ON/OFF alebo 3 módy svietenia: rýchle blikanie, pomalé blikanie, či stále svietenie. Taktiež mám aj s týmto svetlom skúsenosť na ceste a najradšej využívam rýchle blikanie keď už je neskoro večer. Pomalé blikanie zas zvyknem využiť na ceste, kedy je síce potrebné osvetlenie, ale vtedy mi stačí pomalé blikanie.usb nabijatelne svetlo na bike červené predaj

 

Svetlo možno použiť aj v hmle, či dokonca keď prší, avšak do vody ho radšej nedávajte 🙂 Ako som už spomínala, toto svetlo sa nabíja prostredníctvom USB, teda dá sa nabiť cez notebook, pc, alebo z iného zariadenia podporujúce USB nabíjanie. Nabíja sa približne 1 a 1/2 hodiny. Ak je usb svetlo na bicykel nabité, indikátor nabíjania prestane svietiť. Ak je málo nabité, tak indikátor stále svieti. Cena si myslím že je taktiež  prijateľná a dá sa objednať z nášho eshopu www.zarucene.sk priamo tu:

 

Posledným tipom, ktoré zatiaľ eshop ponúka a s ktorým mám taktiež skúsenosti je USB nabíjateľné svetlo na bicykel – červené. Funguje na takom istom princípe ako nabíjateľné USB svetlo v zelenej farbe. Taktiež má v sebe zabudovanú li-ion batériu a nabíja sa prostrednáctvom USB nabíjania, čiže cez pc, notebook, či iný USB modem. Napríklad sa dá nabiť aj cez USB nabíjačku, ktorú si môžete prezrieť a kúpiť kliknutím na link:  USB nabíjačka

Taktiež tento tip usb nabíjateľného svetla je vhodný do každého počasia a pri nabíjaní indikátor svietenia svieti. Ak indikátor prestal svietiť, znamená to, že USB svetlo je nabité. Plne nabité vydrží svietiť nepretržite 10 až 15 hodín stáleho svietenia. Má taktiež 3 módy svietenia: rýchle blikanie, pomalé blikanie a stále svietenie, ktoré sa volí spínačom, s ktorým zároveň aj vypnete a zapnete toto praktické svetlo na bike. Opäť spomeniem, že ako druhý tip, tak aj tento tretí sa môže použiť pod sedlo bicykla, avšak svetielko sa dá namontovať ako signálka dopredu na riadidlá bicykla alebo dozadu na rám bicykla vedúci k zadnému kolesu. Kúpiť z nášho eshopu www.zarucene.sk si ho môžete tu:

Montáž usb nabíjateľného svetla v červenej a zelenej farbe vypadá nasledovne: led svetlo na nabíjanie

 

Nezabudnite, ak ste na cestách a chcete byť v bezpečí, potom nezabúdajte i na dobré osvetlenie, napríklad vo forme spomenutých svetiel na bicykel. Bezpečnosť je prvoradá.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.