Využitie a nabíjanie solárnej kľúčenky

Hodnotenie

solárna kľúčenka predajPoznáte ten pocit, keď je všade tma a chcete si odomknúť dvere a navyše nefunguje ani svetlo na chodbe? Alebo ste niekde na stanovačke a nemôžete si nájsť baterku? Vynikajúcim riešením je led solárna kľúčenka, ktorú môžete mať so sebou vždy a všade, ľahko sa zmestí do vrecka.

Solárna kľúčenka má viacero využití. Môžete si ju zobrať so sebou na spomínanú stanovačku. Je vhodná aj ako osvetlenie chodcu, aby vás pomocou svetielka autá včas zbadali.

Výhodou kľúčenky je to, že netreba meniť v nej batérie. Led solárna kľúčenka  obsahuje batériu, ktorá sa dobíja cez solárny panel, preto je vhodné ak solárnu kľúčenku máte položenú na slnečnom mieste, čo zabezpečuje nabitie kľúčenky cez solárny panel pomocou slnečných lúčov.

Nabitie vydrží až na približne 10 hodín stáleho svietenia, t.j. má nízku spotrebu energie.

Kľúčenka obsahuje v sebe 3 vysokosvietivé led diódy, ktoré svietia po stlačení ON/ OFF vypínača na zadnej strane kľúčenky.

samozrejme, že všetky 3 led svietia rovnako, len žiaľ foťák dobre nenasnímal
samozrejme, že všetky 3 led svietia rovnako, len žiaľ foťák dobre nenasnímal

Dá sa ľahko pripevniť na kľúče a je vhodným praktickým darčekom pre všetkých, ocenili ho najmä rybári.

Praktické využitie kľúčenky som ocenila aj ja, keď mi kľúče v aute večer zapadli pod sedadlo. Vždy keď idem od strýka Milanka večer domov, si s touto kľúčenkou posvietim na ceste po hrbolatej záhrade ( je to moja skratka domov ).

Solárna kľúčenka je vždy pripravená na použitie. Jej svit je dostatočný a li-ion batéria vydrží viac než potrebujem.

Tipy pre solárnu kľúčenku:

Solárnu kľúčenku mám vždy umiestnenú na parapete okna, preto viem, kde ju vždy nájdem :-). Slnečné lúče zachytí solár a ten energiu uloží do batérie.solárna kľúčenka cena a umiestnenie

Druhý tip je netradičný a je to trochu ako s filmu Mac Gayver. Solárna kľúčenka obsahuje batériu CR2016. Tieto batérie sú li-ionové a dajú sa nabiť. Podobné batérie sú obsiahnuté v ovládačoch pre RGB žiarovku a led šnúrky. Tieto batérie sa dajú vymeniť za batérie zo solárnej kľúčenky a pretože sú li-ionové, solárna kľúčenka ich dokáže dobiť. Takže je to vlastne aj ” nabíjačka ” pre batérie typu CR2016. Podmienkou je však opatrné rozobratie solárnej led kľúčenky.

Solárnu kľúčenku mám veľmi rada, pretože je to jedno zo zariadení, ktoré energiu neberie, ale dáva. Myslím si, že cena tejto kľúčenky je správna. Veď kúpiť si led kľúčenku, ktoré Vám dáva zadarmo svetlo a navyše za dobrú cenu.

solárna kľúčenka predaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.