Stanovanie, camping a iné aktivity – výber svietidla alebo čelovky

Hodnotenie

Leto sa nám pomaly blíži a mi už dopredu rozmýšľame, kam sa vybrať na výlet. Zháňame si potrebné výbavy, ktoré budeme potrebovať. Ak plánujete stanovať, rybárčiť či iné aktivity, treba myslieť aj na osvetlenie – led svietidlá, ktoré by určite nemali chýbať vo vašej výbave na výlet.

Môj ocino vždy rád chodil na ryby a ja s ním Vždy som sa tešila na večer, kedy bolo počuť iba praskanie ohňa a s natešením sme čakali, aká rybka nám skočí na udicu. Nie kvôli jedlu, pretože ryby nejem, ale pre potešenie 🙂 Nechcem tu popisovať aká je povinná výbava rybárov, či popisovať seba na rybách, no je potrebné myslieť aj na vhodné osvetlenie. Mám na mysli svietidlá nielen do ruky, tzv. baterky ako sa tomu ľudovo povie  pretože pár krát sa nám stalo s ockom, že sme zabudli baterku doma a museli sme svietiť svetlami vo vnútri auta 🙂

Svietidlá, ktoré ponúka eshop zarucene.sk sú vhodné pre rybárobv, ale aj kempárov, horolezcov, proste pre všetkých, ktorý plánujú byť vonku aj večer bez prístupu svetla. Podľa môjho názoru sú svietidlá neodmysliteľnou výbavou každého výletníka, pretože svietenie mobilom či nejakým menším svetielkom nie je dostačujúce v prípade, že je všade veľká tma.

Ako prvé by som hneď spomenula čelovky, ktoré si môžete zakúpiť aj v eshope zarucene.sk Využívajú ich najmä rybári, či kempári. Výhodou tejto čelovky je, že ju máte stále po ruke – respektíve na hlave 🙂 Nemusíte sa trápiť, ak rýchlo potrebujete svetlo, pretože vám zabrala ryba, alebo niečo zašuchorilo v tamtom lese a vy sa chcete presvedčiť čo sa deje. Led čelovka na hlave netlačí a môžete si ňou regulovať svietenie.

Na úvod spomeniem napríklad čelovku CREE:

cree čelovka s nabíjačkuLed čelovka CREE Q5 ZOOM dosahuje svietivosť až cez 200 metrov. Jej výhodou je, že si prepínate ( vyberáte ) medzi stálym svietením, blikaním, alebo slabším svietením alebo vypnutie / OFF. Zoom je nastaviteľný, regulujete si ho podľa vášho želania. Opäť ďalšou výhodou je, že čelovka je nabíjateľná.

Nabíja sa podobne ako mobilný telefón. Adaptér k nabíjaniu je súčasťou balenia. Viac info o tejto čelovke pri produkte

 

 

 

xml t6 čelovka creeČelovka CREE XM-L T6 LED Zoom – ide o čelovku, ktorá sa dá nabíjať klasicky ako cez mobilný telefón, ale taktiež umožňuje aj nabíjanie v aute, čo je myslím si veľkou výhodou, ak máte čelovku vybitú, no keďže kempujete, či rybárčite, nemáte možnosť nabitia v klasickej zásuvke.

Zaostrovanie je nastaviteľné aj vďaka fokusu. Súčasťou balenia pri kúpe čelovky CREE XM-L T6 LED Zoom je samotná čelovka, nabíjačka do auta, nabíjačka do elektrickej zásuvky a dve nabíjateľné batérie.

 

 

 

 

 

celovka_na_3x_AAA, 2x číra LED _1x červena

Čelovka s 2 x čírou led a 1x červenou LEDktorú taktiež nájdete aj v našom eshope  je veľmi úsporná, vydrží svietiť až 73 hodín. Napája sa na batérie a jej dosvit je približne 17 metrov. Určite by som túto čelovku odporučila nie len dospelým ale aj deťom, pretože je odolná striekajúcej vode aj prachu, avšak nie vodeodolná, preto ju radšej do vody neponárajte. Taktiež je vhodná pre rybárstvo, poľovníctvo, camping, horolezectvo a iné outdoor aktivity.

Čelovka na 3x AAA, 1+2 LED, IR čidlo+fokus rybolov_polovnictoČelovka Cree Q4 Zoom + IR čidlo je síce cenovo drahšia, avšak oproti iným čelovkám obsahuje aj IR čidlo. Zapnutie alebo vypnutie tejto čelovky sa umožňuje pomocou IR senzoru, alebo klasicky – manuálne. Umožňuje tieto režimy svietenia: 1W LED: 100% – 10%, svieti červená LED, SOS blikanie červená LED. Jej dosvit je približne 60 metrov. Ako všetky čelovky, tak aj táto je určená pre všetky outdoor aktivity, pre šport, poľovníctvo a podobne. Napája sa na 3 x AAA batérie.

V eshope nájdete ešte viac druhov čeloviek. Stačí si len vybrať tú správnu  No taktiež ponúkame aj pre tých, ktorý preferujú klasické svietenie – svietidlá do ruky.

5LED prenosné svietidlo vydrží svietiť až 245 hodín, čo je myslím si veľkou výhodou, ak ste na nejakom dlhšom výlete. prenosne_svietidloSvietidlo sa napája na  2 x D batérie, ktoré keď sa vám vybijú, stačí vymeniť za nové  Jej dosvit je približne 52 metrov, čiže určite postačujúce na každom vašom kempovaní, večernom športe a podobne. 5Led prenosné svietidlo je síce bez fokusu, no vďaka rozmerom, sa ľahko svietidlo zmestí aj napríklad do kabelky, tašky, čo je myslím si aj užitočným pomocníkom ak ráno odchádzate z domu  za tmy alebo prichádzate neskoro večer.

Prenosné svietidlo 1x CREE LED 3W s fokusom umožňuje meniť fokus aj režimy svietenia. Čo sa týka režimu svietenia, prenosne_svietidlo_s_fokusomjednoduchým stlačením vypínača na svietidle si vyberáte z týchto režimov:  100% svietenie / 50% svietenie / bliká / vypnuté. Cree led svietidlo je odolné striekajúcej vode aj prachu. Napája sa na 1 x 1,5 V AA  batériu. Svietidlo je vďaka rozmerom ( 3 cm  x 11 cm ) veľmi praktické a môžete ho mať stále zo sebou.

Nabíjacie svietidlo LED YL8018, 30 + 6 LEDNabíjacie svietidlo LED YL8018, 30 + 6 LED vydrží svietiť až 24 hodín, obsahuje v sebe ochranu proti prebitiu, indikátor nabíjania. Súčasťou zakúpenia nabíjacieho svetla je aj napájač 230 V + adaptér do auta 12 V, čo je výhodou ako už pri spomínanej čelovke  CREE XM-L T6 LED Zoom, pretože dajú sa nabíjať v aute pomocou cigaretovej prípojky alebo v zásuvke 230 V. Je vhodná pre všetkých rybárov, stanovačkárov, pre šport, ako aj pre prácu, napríklad v bani. Pri použití 6 led má svietidlo dosvit 32 metrov a pri použití 30 LED 28 metrov.

Toto bolo aspoň na ukážku pár svietidiel, ktoré nájdete v našom eshope www.zarucene.sk. Je na Vás aký druh si vyberiete, či už ide o čelovku alebo svietidlo do ruky, nabíjateľné alebo na baterku. Využitie majú všestranné. Pri práci, v bani, na stanovačku, pre rybárov, poľovníkov, outdoor aktivity a podobne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.