termostat pre obeh cerpadla skusenosti

Skúsenosti termostatom na riadenie obehového čerpadla kotla

Tento termostatík som si objednal na riadenie obehového čerpadla kotla na pevné palivo pri nabíjaní akumulačnej nádrže. Je nastavený nie na ohrev, ale na chladenie a čidlo je umiestnené v jímke kotla. Zatiaľ je nastavený na 70 stupňov Celsia s diferenciou 10.

termostat pre obeh cerpadla skusenosti

Funguje to tak, že po dosiahnutí 80stC na kotli termostat zopne čerpadlo a ide až dovtedy, pokiaľ teplota na kotli neklesne na 70stC. Vtedy je už dohorené, kotol chladne a nižšia teplota už pre mňa nie je zaujímavá. Keďže mám malý kotlový okruh, musel som vyriešiť zapínanie čerpadla pri rozhorievaní kotla.

Urobil som to zapojením trojpolohového prepínača. Teraz to funguje tak, že pri rozhorievaní, keď teplota na kotli dosiahne napr. 50stC zapínam čerpadlo ručne a po dosiahnutí teploty tých 80stC prepnem na automatiku, čo je vlastne tento termostat. Dobré je aj to, že keď je termostat bez prúdu, pamätá si nastavené hodnoty. Som s ním maximálne spokojný. klop klop klop :-)

Katarínka -Zarucene.sk : Ďakujeme za príjemnú spätnú väzbu, termostaty má náš známy v liahňach už cez dva roky, sú vyžívané pomerne často, pretože liahne od brojlerových kureníc po papagájov . S termostatom rátame i v našom novom dome tiež na reguláciu ohrevu vody.

 

Využitie digitálneho teplomeru s čidlom

Vlhkosť v dome, vetranie, meranie teploty a vlhkosti

Test výkonných LED žiaroviek so závitom E27