Uverejnené Vložiť komentár

Panelový teplomer do auta – ako predĺžiť čidlo

Užívatelia sa ma pýtajú, či sa dá predlžiť čidlo teplomeru na požadovanú dĺžku, ktorá je väčšia ako 50 cm.  Prístroj pri zobrazení teploty  sa orientuje podľa elektrického odporu čidla, ktoré meria teplotu zariadenia alebo okolia.

Pri predĺžení treba dbať na dobré spoje a kvalitný elektrický vodič (káblik), aby odpor bol čo najmenší, nakoľko odpor sa pohybuje okolo  9700 ohmov (v závislosti na teplote) 2-5 ohmov, ktoré prestavuje predĺžený vodič predstavujú zanedbateľnú odchýlku, čiže prístroj bude ukazovať presné hodnoty aj po predĺžení čidla.

teplotné čidlo do auta

Návod ako predlžiť teplotné čidlo

Predĺženie teplotného čidla je jednoduché. Treba si uvedomiť, že čidlo, ktoré reaguje na teplotu, je úplne na konci, z neho vedú dva vodiče, pomocou ktorých prístroj detekuje teplotu na základe odporu. Vodič, ktorý ide z čidla, rozdelím na dve časti. Jedna, ktorá ide do prístroju a druhá, ktorá ide do teplotného čidla.

Napojím predĺžujúci vodič. Spoj musí byť kvalitný, odporúčam spájkovanie. Pô dôkladnom spojení vodičov spoje zaizolujem tak, aby sa elektricky nedotýkali. Potom panelový teplomer pripojím na batériu alebo na zdroj jednosmerného napätia 4.5-30V. Teplomer sa zapne a bude ukazovať  teplotu. Presnosť si môžete overiť druhým teplomerom. Zo skúseností viem, že 1-1.5M predlženie nemá na ukazované číslice vplyv.

* vodič nerozdeľujte na konci pri čidle ! hrozí jeho poškodenie !

Ohľadne záruky sa síce jedná o zásah do  zariadenia, avšak  eshop zarucene.sk poskytuje záruku, ktorá zahŕňa aj tento zásah.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Overenie 59 + = 64