led ventilky smrtka

Led ventilky – skúsenosti a tipy

Farebné svietiace led ventilky sú užitočným spoločníkom na ceste, pretože dodatočne osvetľujú cyklistu.Raz sa mi stalo, že zadné svetlo prestalo svietiť. Nedopatrením som ho mala zapnuté cez deň a batérie sa v ňom vybili. Náhodou deň predtým sme testovali led ventilky a pretože sa nám na bicykli páčili, tak sme ich tam nehali. Na druhý deň som na led ventilky zabudla.

led čiapočky svietiace

Ked nastalo šero, išla som zapnúť svetlo na bicykli a nič. Bol to problém, pretože som  bola cca 12km od domu a krajnica cesty skoro žiadna a nič čo by vodičom oznamovalo, že som na ceste (okrem reflexnej vesty). Slnko zapadlo a ja som pridala do betálov, nech som čím najskôr doma. Za pár minút bude tma. Potom začali led ventilky blikať. Cítila som sa bezpečnejšie, no aj tak som sa snažila pratať rýchlo domov. Celý čas som o led ventilkách nevedela, lebo cez deň ani neblikli, no v noci mi poslúžili dobre. Potom sme skúšali, či sú vidieť led ventilky, keby ku mne prichádzal vodič zozadu a či sa neprekrývajú s kolesom.  Do istej miery oznamujú vodičom že som na ceste, ale nespoliehaj sa na led ventilky. Treba aj zadné svetlo.

Najviac led ventilky svietia vodičom z boku bicykla, tam zasa sú slabé predné aj zadné svetlo. Hodia sa hlavne na križovatkách, keď idem do roboty led čiapočky signalizujú, aby ešte vodiči nevybehli a nezrámovali ma! Našťastie sa mi to nikdy nestalo a dúfam ani nikomu z nás nestane.

Moje tipy  k led ventilkám

Najradšej mám modré blikajúce SPS. Ani nie, že by sa mi hodili k farbe bicyklu, ale preto, že modrá je moja obľúbená.

led ventilky modré

Síce podobne žiaru dosahujem až ked idem  z kopca vyššou rýchlosťou, no pekný efekt led ventilky vytvárajú aj keď idem pomalšie

Prvý tip sa týka inštalácie led ventilky na ventil ako čiapočka. Tu si daj pozor – led ventilky idú nasadiť na auto ventil a klasický galuskový ventil pomocou redukčného závitu ktorý sa dodáva zvlášť, na fracúsky typ ventilu sa led ventilky nedajú nasadiť.  S takýmto tipom ventilov som sa ešte nestretla.

led ventilky typy ventilov

Druhý tip je pre tých, ktorí držia led ventilku prvý raz v ruke. Hľadala som nejaký spínač s ktorým led ventilku zapnem. Nič som nenašla, lebo tam ani žiadny neni. Okrem led veniliek tower. Už som si myslela, že som sa nechala oklamať a led ventilka bola zlá. A tak som led ventilku rozšróbovala a na batériach som uvidela istiaci papierik, ktorý zabraňuje predčasnému spusteniu led ventilky.

led ventilky inštalácia

Tretí tip  – led ventilky vyberaj podľa farby a funkcií, napríklad led ventilky smrtka a zelené led ventilky svietia veľmi podobne. Ak sa koleso točí, je vidieť iba zelenú žiaru a nie tvar. No ak zastaneš s bicyklom tak ten tvar je vidieť.

led ventilky smrtka