ukážka fotky čo dokáže led ventilka ( foták nestihol správne zachytiť efekt )

Led ventilky na autá, motorky,bicykle časté otázky a odpovede

Led ventilky sa používajú čoraz častejšie. Hlavne v obdobiach, keď šero a tma prichádza skôr. Na osvetlenie bicyklu používame predné svetlo / blikač ktoré je biele, alebo červené zadné svetlo napríklad solárne alebo laserové zadné svetlo, ktoré efektne osvetlia bicykel zozadu. Led ventilky sú zasa vhodné na osvetlenie bicyklu z boku ,čo je potrebné hlavne na križovatkách, kedy jasne vyznačia jazdca na ceste. Druhý dôvod je s nimi zábava 🙂 .

Tu prinášam súbor najčastejších otázok  ktoré sú kladené. Verím, že nájdete svoju odpoveď.

Na aký ventil sa môže led ventilka nasadiť  ?

Led ventilky sú vlastne také led čiapočky na ventil a idú nasadiť na galuskový t.j. cykloventil a autoventil. Na francúzky typ ventilu nejdu nasadiť, no tých sa používa minimum.

led-ventilky-typy-ventilov

 

 

 

 

 

 

 

Ktoré led ventilky  môžem použiť na auto ? 

Najlepšie vzhľadom k rozmerom (najkratšie a najmenej trčia) sú led ventilky s označením SPS. Samozrejme sa dajú namontovať na bicykel aj motorku.

A ktoré sú dobré  na Bicykel a Motorku ?

Tu už je to viac menej jedno. Vhodné sú všetky, vzhľadom k väčším rozmerom led ventilky tower odporúčam viac na bicykle ako na motorku.

Kedy vzniká kruhovitý efekt ?

Led čiapočky sa aktivujú pohybom kolesa , pri rýchlosti 10-15 km/h už začínajú tvoriť žiarivý efekt a pri cca 20km/h už tvoria kruhovitú obruč. Spravidla platí, čím rýchlejšie tým krajší Led efekt.

Ktoré led násady na ventil majú najkrajší efekt ? 

Najkraší efekt majú led ventilky letter. Elektronika ukrytá v led ventilkách automaticky simuluje rôzne obrazce a nápisy.Led ventilky tower  s pohľadu farebnosti sú tiež veľmi pekné .

Led ventilky svietia stále alebo majú vypínač ? 

Tieto led ventilky majú spínač pohybu, čiže zapnú sa keď sa koleso pohne

Tieto led ventilky SPS  majú snímač svetla aj pohybu čiže sa aktivujú ak je šero či tma

Ešte snímač svetla aj pohybu obsahujú  led ventilky letter .

Jediné led ventilky ktoré majú vypínač sú čiapočky tower, ktoré sa aktivujú vypínačom a ním sa volia aj rôzne efekty,snímače svetla a pohybu neobsahujú.

Sú k led ventilkám batérie ?

Ano štandardne sa dodávajú 3x batérie AG10 .

Ako dlho vydržia ? 

Zaleží ako často ich využívate , resp ako často sú v zapnutom stave. Z mojich osobných skúseností používam modre sps. Mám ich 3 mesiace a stále držia. Ak by sa vybili, tak ag10 batérie sú zohnať v slovenských obchodoch, pripravujem tiež balenie náhradných ag10 batérií, takže si bude ich možné zakúpiť aj na zarucene.sk

Sú odolné voči vode ? 

Áno, mláky a dážď im nevadia. Ak je led ventilka správne nasadená tak dobre odoláva voči vode.

Aká je svietivosť ?

Svietivosť sa vyrovná blikaču, efekt je vidieť na diaľku

Led ventilka nesvieti, čo mám robiť ? 

Všetky led ventilky ktoré odosielame zo zarucene.sk sú ručne preverené pred odoslaním. Ak nefunguje, je to pre poistný papierik, aby sa led ventilka neaktivovala náhodne, (v obálke je tam a hýbe sa s ňou, preto led ventilky posielam zaistené). Odšrobujte plastový vrchnáčik a vyberte papierik.

Pri dobre našrobovanom závite led ventilky musia svietiť. Ak by predsa tomu tak nebolo napíšte na mail zarucenesk@gmail.com, prípadné reklamácie vybavíme.

Kde si môžem vybrať led ventilky ?  

Samozrejme tu všetky  led ventilky máme skladom , ak by tak nebolo dáme rýchlo vedieť.

Koľko trvá doručenie ? 

Doručenie trvá 2- 3 dni zaleží na slovenskej pošte , led ventilky sú odoslané v deň objednávky alebo 1 deň po nej.

led ventilky modré

led ventilky smrtka