Uverejnené Vložiť komentár

Keramické výhrevné teleso alebo ako dať teplo zvieratkám

Ak chcete dopriať teplo svojim zvieratkám, či už doma alebo v rôznych “ chovateľských staniciach „, môžete použiť keramické výhrevné teleso na zabezpečenie tepla.

Keramické výhrevné teleso sa svojou veľkosťou podobá klasickej žiarovke a taktiež aj inštalácia keramického výhrevného telesa je taká istá ako inštalácia žiarovky.

Keramické výhrevné teleso ponúkame vo farbe bielej ktorý má 100 wattov a keramické výhrevné teleso vo farbe čiernej, ktorý má 150 wattov. Je z materiálu, ktorý je odolný vode a vysokej vlhkosti.

Keramické teleso po jeho inštalácii a následne po jeho zapnutí ( klasicky spínačom ako sa púšťa svetelná žiarovka ) sa rýchlo rozohreje, preto dajte pozor, ak ho zapnete a po pár minútach, ba dokonca aj po pár sekundách sa rozhodnete, že keramické výhrevné teleso chcete použiť na inom mieste, nechajte ho vychladnúť, inak sa môžete popáliť, pretože keramické výhrevné teleso sa rýchlo rozohreje a dáva teplo okolo seba, preto sa ho nedotýkajte, ak ho máte zapojený a zapnutý.

Použitie keramického výhrevného telesa

Je vhodné do 220 V.

Môžete ho použiť aj faunu aj flóru. Je vhodný do liahne, terárií, inkubátora. Keramické výhrevné teleso ocenia určite aj chovatelia zvieratiek, napríklad malých kuriatok, kačičiek a podobne, ktoré neustále potrebujú svetlo a najmä teplo, inak hrozí, že čerstvo vyliahnuté zvieratká uhynú.

Ak rozmýšľate že svojim zvieratkám chcete dať nie len teplo ale aj svetlo, potom zvoľte rozdvojku na závit E27 a môžete tam namontovať aj keramické výhrevné teleso aj žiarovku treba však počítať s vyšším výkonom.

pätica keramického výhrevného telesa
pätica – závit E27 keramického výhrevného telesa

Keramické výhrevné teleso obsahuje závit tipu E27, to je vlastne klasický závit, ktorý sa bežne používa v domácnostiach a všetci ho poznáme.

 

Na reguláciu žiadanej teploty prostredníctvom kerarmického ohrievaču môžete použiť tieto termostaty

 

Pre meranie teploty a vlhkosti sú dobré tieto prístroje s čidlom:

Hygrostat – návod, schéma zapojenia a popis funkcií

Návod pre digitálny termostat s čidlom V10.1

Ako zistiť dobrú pôdu, vlhkosť a osvetlenie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *