ledka čo dobre svieti

Ako zlepšiť osvetlenie izby, alebo ako kúpiť správne led žiarovky do izby

Sem tam sa stane, že  ľudia kúpia na pohľad vymakanú led žiarovku, neváhajú dať za ňu aj 30 eur . No a nakoniec zistia, že led žiarovka svieti nedostatočne, aby osvetlila izbu. Čo v takomto prípade ak sa ti nechce reklamovať žiarovku (na reklamáciu máš právo 7 dní bez udania dôvodu )…

ledka čo dobre svieti

Prvý nápad je  led žiarovku dať niekde, kde nepotrebuješ veľa svetla, ale kde by sa využila. Napríklad chodba. Alebo dať do stolnej lampičky, kde sa svetivosť sústredí do bodu (osvedčili sa slabšie bodovky).

Potom druhá možnosť je dať spolu s inými žiarovkami. Avšak tu asi príliš na svetle neušetríš, lebo ostatné žiarovky tiež budú mať spotrebu.

rozdvojka na e27 žiarovku

 

Tretia možnosť je kúpiť si takúto rozdvojku. Do nej našrobujem dve žiarovky a svietivosť bude 2x tak väčšia (ak bude aj tá druhá žiarovka taká istá).

 

Potom je dobre pozrieť  si typy led žiaroviek. Ja nakupujem len 5630. Je s nimi spokojnosť, svietia mi dobre. Dobrú svietivosť v bodových svetlách mali led čipy Cree. Cree sú vynikajúce čipy v čelovkách , majú veľmi dobrý dosah.

Doma má frajer bodové osvetlenie led, to popíšem nabudúce. Snažila som sa nahradiť klasickú žiarovku s led svetlom. Nakoniec sa to podarilo so spomínanou  led e27 5630 so 60-timi led diodami v tvare kukurice. Vyrovná sa zhruba 75W žiarovke. To mi úplne stačilo, spotreba je cca 15 wattov.

 

 

 

 

porovnanie klasicke žiarovky s led žiarovky